Noszenie okularów ze względu na zeza

Witam. Od czwartego roku życia noszę okulary ze względu na zeza. Zbiegiem lat moja dolegliwość malała,lecz przez ostatnie 6miesiecy momentami widzę przez mgłę,nie widzę niektórych przedmiotów, przez co często na nie wpadam,lub widzę rzeczy, których nie ma. W dzieciństwie słyszałam głosy,kilka razy w nocy widziałam jak ktoś koło mnie stoi. Dziś, poza pozostałymi dolegliwościami opisanymi powyżej,widzę osoby których nie ma,zdarza się to około dwa razy na tydzień. Nie wiem od czego mam to. Dziękuje

Aleksander Ropielewski

Objawy jakie Pani występuje są z pogranicza dolegliwości okulistyycznych i psychiatrycznych. W pierwszej kolejności sugeruję wykonanie badania okulistycznego, które oceni stan aparatu wzroku. Będzie wtedy mozna jednoznacznie powiedzieć czy Pani dolegliwości wynikają z zaburzeń widzenia, czy też mają podłoże psychiczne.