Nowe metody operacyjne zabiegu wymiany zastawki

Witam.Mam 24 lata i wrodzone zastawkowe zwężęnie aorty( dwupłatkowa).wiem ,ze czeka mnie kiedyś zabeg wymiany zastawki.chcialam zapytać o nowe metody operacyjne po czytałam ze sa tez wykolnywane z małego cięcia nie trzeba rozcinac calego mostka ?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak pod kontrolą radio logiczna wprowadza się cewnik z nową zastawa poprzez nacięcie w pachwinie.