Nowotwór jajnika prowadzący do zgonu

proszę mi wyjaśnić jak to jest z nowotworem jajnika, ponieważ moja siostra co roku chodziła do ginekologa, ostatnio była w maju i wszystko było ok. a na początku sierpnia wyszło że ma raka jajnika, a pod koniec sierpnia zmarła. z góry dziękuję

Aleksander Ropielewski

Rak jajnika cechuje się bardzo szybkim wzrostem i możliwe, że w tak krótkim czasie doszło do zgonu. Ponadto ciężko jest zdiagnozować raka jajnika we wczesnym stadium zaawansowania.