O czym może świadczyć szara błona bębenkowa w uchu?

Laryngolog po badaniu stwierdził, że błona bębenkowa ma barwę szarą, ale nie potrafił powiedzieć co jest przyczyna takiego stanu. Ucho pobolewa mnie rzadko, ale czuję z tego powodu dyskomfort. Badania słuchu wyszły prawidłowo, nie stwierdzono również stanu zapalnego. Proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Zmiana zabarwienia błony bębenkowej może być wynikiem przebytego w przeszłości stanu zapalnego. Stosunkowo często dochodzi do zapalenia ucha środkowego w dzieciństwie. Skoro nie towarzyszy temu upośledzenie słuchu i dolegliwości bólowe nie wymaga to dalszej diagnostyki.