Obecność plam na twarzy w przebiegu ciąży

Witam. Od około m-ca zaczęły mi się pojawiać czerwone, niesymetryczne plamy na twarzy. Najpierw pod jednym kącikiem ust i między brwiami, później kolejne plamki na linii bruzd nosowo-wargowych. Nie znikają w ogóle, chyba się nawet powiększają i boję się, że pojawią się nowe. Jestem w ciąży, przez pierwsze 3 m-ce nic się nie działo. Zastanawiam się, czy to typowe dla ciąży, czy może to jakaś niezwiązana z ciążą choroba. Czy będąc w ciąży mogę zastosować Alantan lub jakieś przemywanie ziołami?

Witam,
proponowałabym aby obejrzał Panią dermatolog aby ustalił przyczynę i zastosował odpowiednie postępowanie - należy ocenić sytuację z uwagi na stan ciąży.

pozdrawiam!