Objadam się, potem wymiotuję... Co się ze mną dzieje?

Witam - mam 16 lat i mam pewien problem. Po raz kolejny dopadł mnie nieokreślony jeszcze przez nikogo stan. W tym roku już zdarzyło mi się to 3, a może 4 razy, i chcę w końcu to zatrzymać. Wszystko zaczyna się od tego, że zaczynam dużo jeść, potem mam ochotę wszystko zwymiotować i czasami muszę się zmuszać, bo jest to nieprzyjemne uczucie. Po kilku dniach - góra po tygodniu - zaczynam smutnieć - na początku tylko na wieczór, więc za dnia nikt nie widzi, że jest mi źle. Również dopada mnie silna chęć prawie ciągłego spania - nie mam siły na naukę, co jest bardzo uciążliwe - w końcu chiałoby się mieć dobre oceny, a tym bardziej rodzice by chcieli. Teraz zaczyna się tak jakby kolejna faza - wszystko, co powyżej opisałam, w większym lub mniejszym stopniu, plus chęć płakania. Prawie przez cały dzień chowałam się po łazienkach i płakałam, nie wiem czemu. Najgorsze jest to, że jutro jest szkoła, a wtedy jest trudno schować się przed ludźmi. Proszę o pomoc, o jakąś podpowiedź - cokolwiek ...

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

problemy opisane przez Panią mają charakter bulimii i wymagają konsultacji z lekarzem, specjalizującym się w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. Proszę opowiedzieć swoim rodzicom o tych problemach, o tym co się z Panią dzieje i poprosić ich o pomoc. Z pewnością znajdziecie Państwo razem odpowiednie dane kontaktowe w internecie lub książce telefonicznej.

Chciałbym tylko dodać, że przyczyną takich objawów są zazwyczaj trudności emocjonalne. Można sobie z nimi skutecznie radzić, niediagnozowane jednak i nieleczone mogą się nasilać, i sprawić Pani spore trudności w przyszłym życiu. Warto więc próbować wcześnie je rozwiązywać, do czego gorąco zachęcam.

Pozdrawiam serdecznie