Objaśnienie wyników badania nasienia

Proszę o interpretacje wyników badania nasienia: upłynnienie: 10 Objętość: 1,00 pH: 8,40 barwa: mleczno-szara lepkość: zwiększona Koncentracja plemników: 75,05 Całkowita liczba plemników 75,05 Ruch postępowy: 23,76 Ruch całkowity: 45,05 Brak ruchu: 54,95 plem. żywe: 87 plemniki o prawidłowej budowie: 8,00 o nieprawidł. budowie: niepr. główki 84 Niepr. przywieszki cytoplazma.: Niepr. witki: 2,00 Konc. komórek okrą.: 10 Konc. leukocytów per.- dodatnich : 10 Plem. ruchliwe z przyłącz. granulką: 16

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik badania wymaga oceny specjalisty androloga. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza.