Obustronne usunięcie jajników, amputacja szyjki macicy, usunięcie jelit i stomia a HTZ

Mam48 lat.W 1998r po stanie nagłym( skręcenie czekoladowej cysty na jajniku ,pęknięcie innej cysty)i 2x operacji stwierdzono endometriozę.StosowałamZoladex.Rok pozniej okazało się ,że to endometrioza jelit z początkiem Choroby Crohna i ropno krwotocznym zapaleniem jelit.Dodatkowo w macicy urosły duże mięśniaki.Finał:obustronne usuniecie jajników,amputacja nadszyjk.macicy,usuniecie jelit,stomia.Moge stosowac HTZ? Iwona

Aleksander Ropielewski

Może Pani. Należy jednak zrobić to po konsultacji z ginekologiem. Być może HTZ nie jest konieczna.