Odchudzanie a Paroxetine

dlaczego nie moge schudnac /biore paroxetine 20 mg

Witam! To pytanie jest zbyt ogólne, nie wiem jak się Pani odżywia, jaki jest Pani stan zdrowia, jaka aktywność fizyczna. Potrzebuję więcej informacji. Nie należy z góry zakładać, że to lek utrudnia schudnięcie, gdyż paroxetine może powodować zarówno zrost jak i spadek wagi, a u niektórych pacjentów nie wpływa na masę ciała.

Witam serdecznie, z mojej praktyki zawodowej wynika że co 3 pacjent z nadwaga zażywa leki antydepresyjne. Leki maja za zadanie ogólne mówiąc wyciszyć organizm co za tym idzie spowalniają nasz metabolizm. Z tego tez powodu namawiam na kontakt ze specjalista dietetykiem, który precyzyjnie dopasuje do Pani dietę która pomoże podkręcić metabolizm a co za tym idzie zredukować kilogramy. Przed konsultacja zalecam również zrobić podstawowe badania laboratoryjne w celu wykluczenia innych dolegliwości.
Pozdrawiam
Anna Kaczmarek
Dietetyk

Dzień dobry,

Paroxetine jest stosowany w leczeniu depresji. Niestety lek z tej grupy i inne (np. steroidowe leki przeciwzapalne, przeciwpadaczkowe) sprzyjają tyciu poprzez zmniejszenie metabolizmu - przemian energetycznych.

Powinna się Pani skonsultować z wykwalifikowanym dietetykiem, który na podstawie dobrze przeprowadzonego wywiadu dietetycznego znajdzie błędy żywieniowe, oceni Pani sposób żywienia, a przede wszystkim przygotuje plan dietetyczny, który " ruszy" przemiany energetyczne w organizmie.