Odcinkowe zatarcie z odczynem miękkotkankowym wokół żeber

Mam prośbą o interpretację wyniku Plamiste zacienienie przywnekowo po prawej stronie prawa wneka szeroko zagęszczona Wzmożenie rysunku okołooskrzelowego przysercowo po stronie prawej Odcinkowe zatarcie z odczynem miękkotkankowym wokół żeber VII prawego odcinka tylnego.Mąż od prawi 20 lat leczy się na ŁZS bierze min metotrextat metypred diclorati z góry bardzo dziękuję za odpowiedz

Witam serdecznie,

Wskazane byłoby u męża wykonanie badania TK, w celu weryfikacji. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.
Leczenie długotrwałe steroidami (sterydami) jest jednym z czynników ryzyka wystąpienia osteoporozy, dlatego wskazane byłoby u Pani męża wykonanie badania densytometrycznego kości (w lokalizacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz biodra).

Pozdrawiam serdecznie