Odmienność seksualna u 18-letniej osoby

Witam Szanowni Państwo Wczoraj dowiedziałam się od mojej 18 letniej córki, że kocha swoją koleąnkę. Proszę o informacje czy mam udać się z nią i ze sobą do psychologa? Czy w takim wieku jest się pewnym o swojej odmienności seksualnej? Nie wiem czy podzielić się tą informacją z mężem. On zapewne tego nie zaakceptuje a ja nie wiem czy poradzę sobie z tym sama. Katarzyna

Witam Panią
Rozumiem niepokój, ale też takie testowanie do której płci jest bliżej jest dosyć normalne w wieku Pani córki. Co do pewności jakiej się jest orientacji to nie ma na to reguł , kiedy jest się pewnym że zbuduje się związek z osobą płci odmiennej czy takiej samej. Radziłabym poczekać, zobaczyć, porozmawiać z córką, a potem spróbować zaakceptować jej wybór. W tym wszystkim chodzi o to aby ona była szczęśliwa
Anna Suligowska

Witam,
rozumiem,jak bardzo jest to trudne,więc myślę,że zacząć trzeba od zapytania córki,czy chciałaby porozmawiać ze specjalistą w tej sprawie.Z praktyki wiem,że dobrym wyjściem jest także psychoterapia całej rodziny,o którą możecie państwo się postarać,przekazując córce ,że celem pracy terapeutycznej jest tutaj pozostanie każdego z członków rodziny w poczuciu szacunku dla siebie/macie jako rodzice prawo oczekiwać tego od dziecka/.Są też możliwości zaznaczenia pewnych granic wewnątrz rodziny,koniecznych do wspólnego istnienia.Proszę więc skoncentrować się na umacnianiu własnego związku,bo jak widać,dzieci nie wynagradzają trudu wychowawczego.To mit.
Pozdrawiam i życzę dużo ,dużo wytrwałości i współpracy z psychoterapeutą/nawet,gdy córka się nie zgodzi/.