Odruch wymiotowania a stres

Witam. Mam taki problem, który trwa od listopada. Otóż problem polega na tym, że podczas zjazdów na Uczelni ( studiuję zaocznie) nie mogę nic zjeść bo czuję odruch wymiotny i dwa razu wymiotowałam nawet po soku. Jak jestem w domu czy gdzieś indziej wychodzę to jest ok czasem tylko ten odruch się zdarzył ale to rzadko. Nie wiem czy to może być spowodowane stresem? Wcześniej tak nie miałam a jestem na drugim roku. Na początku myślałam że to zatrucie ale nie. Dodam, ze nic mnie nie boli.

Witam,

Owszem, to może być objaw stresu. To, że reakcja nie występowała rok wcześniej nie znaczy, że tak nie jest. Proponuję wykonać na wszelki wypadek podstawowe badania krwi, a jeśli okażą się dobre, udać się do uczelnianego psychologa.

Pozdrawiam

Witam,
oczywiście pani dolegliwości mogą być spowodowane stresem czy lękiem. Myślę, że warto upewnić się u lekarza rodzinnego (który ewentualnie może skierować panią na jakieś badania czy konsultacje) czy fizycznie jest wszystko w porządku. Jeśli wykluczy się przyczyny somatyczne pani dolegliwości to najlepszym kierunkiem będzie udanie się do psychoterapeuty czy psychologa na konsultację.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki