Jak sobie radzić z problemem odruchów wymiotnych?

Witam, od kilku miesięcy borykam się z dużym problemem odruchów wymiotnych, w sytuacjach stresowych ...nie mogę normalnie funkcjonować, cały czas myślę tylko, żeby nigdzie nie zwymiotować i od razu pojawia się odruch :-( nie wiem jak z tym sobie poradzić.... Zdaje sobie sprawę że to wszystko leży tylko w mojej głowie... :-(

Warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Pomoże on zrozumieć głębsze (emocjonalne, osobowościowe) przyczyny zaburzeń, a także przepracować je i tym samym poradzić sobie z nimi trwale. Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Pani objawy maja podłoże psychologiczne. Warto zatem, umówić się na spotkanie z psychologiem, psychoterapeutą i pracować nad tymi objawami, zanim zaczną poważniej utrudniać Pani życie albo w znaczący sposób ograniczać Pani funkcjonowanie.
Powodzenia
M.Prus

Witam Panią
Jeżeli czynnikiem wywołującym lęk i powodującym
dyskomfort, odczuwanie stresu oraz odruch wymiotny,
są Pani natrętne myśli, to znaczy że Pani problemy są natury
psychologicznej, np. zaburzenia nerwicowe.
Prawdopodobnie w wyniku stresującej sytuacji pojawiły się
u Pani obsesyjne myśli nasycone wysokim poziomem lęku,
które każdorazowo wywołują złe samopoczucie i odruch
wymiotny.
Jednocześnie następuje też wzmocnienie i trwałe
zakodowanie tej reakcji organizmu.
Natomiast ciągły stres, napięcie, stan gotowości i nastawienie
na uciążliwe dolegliwości mogą prowadzić do zapętlenia
w spirali lęku, zwiększenia intensywności objawów
a nawet do unikania sytuacji towarzyskich.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy poznać dokładnie naturę
Pani problemu, przyjrzeć się sytuacjom które doprowadziły
do opisanych zaburzeń i uciążliwej reakcji organizmu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia specjalnej terapii psychologicznej
skierowanej na zmianę powstałych uwarunkowań
i niepożądanych reakcji organizmu podczas stresujących
sytuacji.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl