Wymiotowanie krwią na tle nerwowym

Witam, ostatnio zwróciłam uwagę na to, że mój mąż jak tylko dostanie telefon z pracy od razu ma odruchy wymiotne. Rozmawiałam z nim na ten temat i przyznał mi się, że czasami wymiotuje z krwią, ale po godzinie wszystko ustaje. Chciałabym się dowiedzieć, czy takie wymiotowanie krwią może występować na tle nerwowym? Do tej pory nigdzie nie znalazłam potwierdzenia, czy wymiotowanie krwią może być objawem przykładowo nerwicy. Zastanawiam się też, jaka może być inna przyczyna wymiotowania krwią. Czy to może być objawem jakiejś poważnej choroby? Chciałabym pomóc mężowi, ale nie wiem jakie kroki powinnam podjąć, czy powinnam go namówić na wizytę u lekarza, czy spróbować znaleźć jakieś leki. Zależy mi na jego zdrowiu i przyznam, że to wymiotowanie krwią bardzo mnie niepokoi. Proszę o poradę i z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,
w przypadku opisywanych przez Panią objawów pojawiających się u męża ważna byłaby przede wszystkim konsultacja u lekarza i zrobienie podstawowych badań diagnostycznych. Jeśli lekarz wykluczy przyczyny medyczne warto byłoby aby mąż udał się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty. Specjalista w indywidualnym kontakcie będzie mógł dokładnie poznać przyczyny pojawiających się dolegliwości i zaproponować oddziaływania.
Jeśli jest Pani zainteresowana szerszymi informacjami na temat możliwych psychologicznych przyczyn opisywanych przez Panią trudności męża zachęcam do zapoznania się z artykułem o zaburzeniach nerwicowych na naszym blogu http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

Dzień dobry!

Tak, wymioty mogą być objawem zaburzeń nerwicowych, lękowych - pojawiać się na skutek stresu. Jest to jednak także problem zdrowotny i bezwzględnie wymaga opieki medycznej.
Pojawiająca się krew jest niepokojąca. Może być efektem podrażnienia przełyku na skutek częstych wymiotów - ale też objawem innych chorób.

Pozdrawiam!