Odżywki białkowe a potencja i libido

Czy odżywki białkowe i kreatyna może jakoś negatywnie wpłynąć na potencję i libido ? Czy ogólnie tego typu preparaty mogą być szkodliwe dla zdrowia? Mowa oczywiście o legalnych środkach a nie anabolikach.

Dzień dobry, Istnieją przypuszczenia, że odżywki dla kulturystów przyjmowane regularnie, przez dłuższy czas, mogą negatywnie wpływać na gospodarkę testosteronu, która w sposób bezpośredni wpływa na funkcjonowanie układu rozrodczego. Wahania testosteronu z kolei mają ogromny wpływ zarówno na libido jak i potencję. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Dieta powinna być naturalna i dobrze zbilansowana. Niestandardowe diety z zasosowaniem suplementów powinny być indywidualnie konsultowane z specjalistą dietetykiem, a nie ze sprzedawcą lub kolegą z siłowni.
Trafiają czasem do gabinetu mężczyźni z "przeciążoną białkiem wątrobą" z powodu problemów z seksem.
W wątrobie są ważne tory metaboliczne, między innymi związane z hormonami płciowymi.
To, że środek jest legalnie sprzedawany - nie ma istotnego znaczenia. Decyduje indywidualna reakcja organizmu. Pozdrawiam. JW, Poznań.