Okresu brak, testy negatywne, a temperatura 37 stopni - czyżby ciąża?

Witam. Biorę luteinę na wyregulowanie okresu. 18 czerwca powinnam dostać okres, ale do tej pory nie mam, zrobiłam dwa testy ciążowe (19. 06 i 22. 06) - niestety negatywne. 23.06 miałam badanie HCG wynik: 0,1. Temperatura w pochwie od tygodnia utrzymuje się na poziomie 37 stopni, mam bóle brzucha. Ostatni okres był 23. 05. Pierwszy raz mi sie spóźnia przy braniu luteiny, w poprzednich miesiacach zawsze się pojawiał 8 dnia brania.

Nie wiem co mam robic - testy domowe i hcg wykluczaja ciążę, ale skąd ta temperatura? Może za wcześnie zrobiłam te wszystkie badania? Nie mogę liczyć na mojego ginekologa, bo nawet mnie nie zbadał, tylko zasugerował,  żebym poszukała sobie innego. A może jednak to ciąża? Kiedy mam zrobić kolejny test?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Temperatura jest podwyższona podczas przyjmowania wymienionego przez Panią leku hormonalnego. Jeśli zaś utrzymuje się po odstawieniu go i nadal nie ma miesiączki, to rzeczywiście ciąża jest wysoce prawdopodobna. Trzeba jednak pamiętać, że pomiary temperatury są często niemiarodajne - trzeba nabrać umiejętności w ich wykonywaniu a także mieć dobry, wiarygodny termometr. Testy ciążowe często dają w początkowym okresie ciąży wynik fałszywie negatywny. Radzę ponowić test po tygodniu, jeśli miesiączka nadal się nie pojawi.

Pozdrawiam serdecznie!