Operacja zerwanego więzadła stawu kolanowego

Dzień dobry.Zerwane wiązadła stawu kolanowego powinno się zoperować natychmiast po wypadku czy może włożyć nogę w gips i odłożyć operację na później?

Zależy które więzadło
Jeżeli poboczne można próbować leczyć zachowawczo unieruchomieniem
Krzyżowe wymagają leczenia operacyjnego - można to zrobić w trybie odroczonym

Niestety nie wiem, które więzadło zostało zerwane, bo jak krzyżowe - to właściwie tylko operacja, a jak inne... to już odpowiedź nie jest taka prosta - bo można leczyć i operacyjnie i bezoperacyjnie w zależności od stanu.