Opis badania histopatologicznego węzłów chłonnych

Prosze o pilna odpowiedz w sprawie choroby mojej mamy. Ostatni opis z histopatologii: opis makroskopowy: wezly chlonne pacha prawa- fragment tkankowy o wymiarach 13x10x4cm z fragmentem skory o wymiarach 5x1cm z blizna o dlugosci 4cm, w odleglosci 0,3cm od linii naciecia. W tkance tluszczowej torbielowata przestrzen o srednicy 2 cm wypelniona skrzepem krwi. szczyt pachy - fragment tkankowy o srednicy 1,5cm. opis mikroskopowy: W 1/15 wezle chlonnym stwierdza sie przerzuty raka- 6mm W 0/2 nie ma

Jakie jest pytanie? Chyba stwierdzenie , że w jednym z 15 znalezionych i zbadanych węzłów chłonnych stwierdzono obecność przerzutów raka nie wymaga tłumaczenia? Nie znam choroby , stopnia jej zaawansowania poza tym pojedynczym przerzutem do pachy, dotychczasowego leczenia - nie mogę więc powiedzieć nic konkretnego (podejrzewam z opisu badania , że była to powtórna operacja w tej pasze). O wszystkich szczegółach i planowanym dalszym postępowaniu winien powiedzieć lekarz operujący/prowadzący , zż