Opis badania kości udowej

Witam, chciałabym się dowiedzieć co oznacza poniższy opis. Kłykieć przyśrodkowy k. udowej hipoplastyczny w zakresie bloczka SRU, bruzda SRU pogłębiona - górny kąt chrzęstny wynosi 130st, rzepka typu II/IIV, w płaszczyźnie osiowej wydaje się dość duża położona prawidłowo. Ustawienie rzepki nieco zaniżone przez wyżej poł. jej powierzchnię stawową - ok. 60%jej dł. zwięszkona odłegłość TT-TG-ok.160mm, prominentny kłykieć boczny i głęboka bruzda mogą sprzyjać bocznemu przyparciu. B. proszę o pomoc

Szanowna Pani, przytoczony opis świadczy o zmianach w zakresie stawu rzepkowo-udowego. Do pełnego obrazu potrzebne będzie jeszcze badanie dynamiczne - usg stawu kolanowego oraz przede wszystkim badanie kliniczne Pani. Na pierwszym miejscu należy podejrzewać zwiększone boczne przyparcie rzepki. Sugeruję konsultację ortopedyczną w celu postawienia właściwego rozpoznania i wdrożenia odpowiedniego leczenia ( w większości przypadków zachowawczego). Pozdrawiam