Opis RTG stawów biodrowych

witam, Prosze o interpretacje wyniku RTG.mam 30 lat i dolegliwosci bólowe w okolicahc biodra i pachwin podczas siedzenia. Wynik: Niewielki zwężenie w gornych biegunach szpar stawów biodrowych, sklerotyzacja podchrzestna stropów panewek.Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na górnych krawędziach głów kości udowych.Kości miednicy bez zmian. Jakie kroki powienienem teraz podjąć?

Tego typu dolegliwości i obraz rtg sugeruje rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe bioder.
Niewątpliwie leczenie należy rozpocząć od kinezyterapii , redukcji masy ciała w przypadku nadwagi .
Do rozważenia z lekarzem ortopedą są zastrzyki dostawowe