Opóźnienie okresu przy pomocy Duphastonu w celu przeprowadzenia laparoskopii

Witam. Chcialam zapytać czy przyjmowanie Duphastonu od 23 dnia cyklu zatrzyma miesiaczke na pare dni przy cyklach 27 dniowych. Mam ustalony termin laparoskopii ktora moze być zrobiona tylko do 12 dnia cyklu. Cykle ostatnie skrocily mi sie i przy obecych termin laparoskopii wypada na dzie po owulacji. Czy Duphaston moze pomóc opoznic okres?

Z tym pytaniem należy się zwrócić do ginekologa najlepiej tego, który Panią będzie operował. To on powinien Panią przygotować odpowiednio do tego zabiegu.