Opuchnięta moszna po operacji przepukliny pachwinowej

pawel 58lat mialem wykonana operacje przepukliny pachwinowej prawostronnej wczep 4.032014 wykonano plastyke przepukliny z uzyciem siatki wszystko pomalu sie goi zwyjatkiem ktory odczuwam obecnie to opuchnieta mosznna i mam wrazenie ze wszystko wciagniete ma do srodka prosze o odpowidz jakie inne srodki lecznicze moge stosowac obecnie stosuje masc ARCACEL

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

Obrzęk moszny po operacji przepukliny pachwinowej z użyciem siatki jest dość częsty. Jednak dobrze by było żeby skontrolował to lekarz, najlepiej operator, żeby nie przeoczyć jakiegoś powikłania. To co jest standartowo zalecane w takich przypadkach to obcisła bielizna i tzw. "suspensorium" czyli coś co pomoże nam unieść mosznę i jej zawartość trochę wyżej dzięki czemu odpływ krwi będzie ułatwiony i powoduje to zmniejszenie obrzęku. W praktyce zazwyczaj jest to stosowany np. rulon/ zawiniątko z czystych skarpet wsadzonych pod worek mosznowy plus obcisła bielizna.

Polecam jednak, jak pisałam wyżej zgłosić się na kontrolę do lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko