Sport po operacji przepukliny pachwinowej

Sport po operacji przepukliny pachwinowej. Witam! Po jakim czasie od przebytej operacji przepukliny pachwinowej można uprawiać sport, chodzi mi o jazdę na rowerze i pływanie? Operację miałam 29.07.2015, więc jakiś miesiąc temu. Ponadto niepokoi mnie fakt, że operacja przebiegła bez użycia siatki, wykonana była metodą Girarda, w miejscu po operacji mam teraz twardawe wybrzuszenie. Czy jest to normalny stan? A może powinnam nosić bieliznę uciskową, aby uniknąć nawrotu choroby?

Witam.
Operacja metodą Girarda jest dedykowana ludziom młodym, a prawidłowo wykonana ma porównywalną skuteczność z metodą Liechtensteina z użyciem siatki. Wybrzuszenie jest najpewniej blizną w trakcie przebudowy. Noszenie obcisłej bielizny raczej nic nie zmieni, a może dawać dolegliwości poprzez ucisk na i tak już niedokrwioną bliznę. Do sportu można wrócić po około 3 miesiącach od operacji. Pozdrawiam i życzę zdrowia