Zaburzenie wzroku i duszności

Witam od miesiaca strasznie zle widze tak jakby swiat byl oddalony nic mi sie nie chce goraco mi duszno nie mam na nic sily ale najgorzej jest ze wzrokiem bylam u okulisty ale nie mam zadnuch wad prosze o pomoc

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przedstawione przez Panią objawy mogą sugerować problemy z tarczycą. Nadczynność tarczycy może objawiać się m.in. uczuciem duszności, osłabienia, nietolerancją ciepła, niechęcią do wysiłku fizycznego, nadczynności tarczycy mogą towarzyszyć również zaburzenia widzenia pod postacią pogorszenia ostrości wzroku, podwójnego widzenia, zaburzenia widzenia kolorów. Jednak na podstawie samego opisu Pani objawów bez przeprowadzenia badania nie można ustalić przyczyny dolegliwości oraz postawić diagnozy. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, wskazane może być wykonanie badania TSH i konsultacja u lekarza endokrynologa.