Paradontoza a zastosowanie licówki

Witam. Mam paradontozę leczę sie periodontologicznie, wszystko jest na dobrej drodze. Mam zanik koscci, co spowodowalo ze moj ząb (jedynka) jest ruchomy i wystaje juz z łuku zębowego. Prosze o odpowiedz, co moge zrobic żeby ten ząb wyglądał normalniee? Licowka? Aparat odpada, poniewaz jest zanik kosci. Na implant mnie nie stac. Dziekuje za możliwie sztybko

Podstawowym działaniem powinno być stwierdzenie przyczyn zaniku kości, zmiana diety na przeciwzapalną i odpowiednia suplementacja organizmu. Miejscowo konieczna jest właściwa higiena, stabilizacja zęba np. włóknem szklanym i zabiegi odtwórcze na przyzębiu. Pozdrawiam

Lek. dent. Marcin Dolecki

proszę skonsultować to z prowadącym periodontologiem - podpowie jak najlepiej poprawić estetykę zęba
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Na początek można zblokować ząb z sąsiadami, jednak najlepiej skonsultować się z prowadzącym lekarzem ( periodontologiem ). On zna stan wyjściowy i obecny i najlepiej doradzi w wyborze metody leczenia dla Pani najlepszej.