Pasmowate odwnękowe zagęszczenia miąższowe

pasmowate odwnekowe zageszczenia miazszowe w polach srodkowym i dolnym pluca prawego. poszerzony obustronnie cien srodpiersia gornego-grasica. sylwetka serca w granicach normy . przepona o gladkich obrysach.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w opisie nie ma podanych żadnych informacji dotyczących pacjenta, tj. powód wykonania RTG, wiek, objawy, itd. Patologią bez wątpienia są jednak pasmowate zagęszczenia miąższowe, które najpewniej są wynikiem infekcji. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji sugeruję konsultację z lekarzem, który zlecił badanie.