Pęknięcie tętniaka i śmierć pacjenta

Po pęknięciu tętniaka krew rozlała się na mózg (nie do płynu). Zrobiono operację. Po tygodniu (mąż był przez tydzień sprawny, mówił) nastąpił skurcz naczyń i liczne udary. Mąż był nieprzytomny, ale oddychał sam. Po 2 tygodniach od tych udarów były drobne objawy poprawy, choć nadal był nieprzytomny. Niestety mąż zmarł. Lekarz powiedział tylko, że mózg się wyłączył. Chciałabym zrozumieć, co to dokładnie znaczy. Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zapewne obszary które powstały po pęknięciu tętniaka i powstałych pózniej udarach powoli nie pozwalały na poprawna prace mózgu i wskutek coraz to liczniejszych obszarów niedokrwienia i ńie dostarczania odpowiedniej ilości tlenu i usuwania dwutlenku węgla doszło do zaprzestania pracy najważniejszych struktur mózgowia. Pozdrawiam i składam wyrazy współczucia z powodu utraty Męża.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Oznacza to, iż mózg na skutek masywnego krwotoku został nieodwracalnie uszkodzony. Niemniej jednak wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym męża.