Po poronieniu jak to jest?

Witam serdecznie:)
Mam pytanie odnośnie, jak to jest po poronieniu? Poroniłam 4 lutego br. byłam wtedy w 9 tyg. ciąży. Prawdopodobnie przyczyną było to, że przeszłam w ciąży wirus cytomegalii. Chciałabym wiedzieć jakie mamy szanse na to by zostać rodzicami? Czy ten wirus ciągle będzie nam zagrażał, że nasz maluszek znów umrze lub będzie chory

Dodam, że mam bratanice chorą na tego wirusa. Pragniemy mieć maleństwo, nie chce znów przeżyć rozczarowania. Dodam, że nie byłam czyszczona. Czy to zwiększa nasze szanse na szybsze poczęcie?
Biorę kwas foliowy i do tego też dostałam lek D**** (hormon gestagenny), czy on będzie szkodził dziecku jeśli byłabym już w ciąży. Brałam też ten lek przed poronieniem.
Będę wdzięczna za odpowiedz z góry.
Dziękuje i pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Lek, który Pani przyjmuje, stosowany jest bardzo często we wczesnej ciąży, przy zagrażającym poronieniu. Z pewnością nie zaszkodzi on więc dziecku, w razie gdyby była Pani już w ciąży.

To, że uniknęła Pani łyżeczkowania po poronieniu, nie wpływa raczej na szanse na szybkie poczęcie, ale za to uniknęła Pani ryzyka powstania zrostów w jamie macicy, jakie czasem powstają po tym zabiegu (zdarza się to rzadko, ale może doprowadzić do problemów w kolejnych ciążach).

Jeśli chodzi o zakażenie wirusem cytomegalii, to odpowiedziałam już Pani na to pytanie jakiś czas temu: /pytania/wirus-cytomegalii.

Pozdrawiam serdecznie!