Podejrzenie nadpobudliwości emocjonalnej u 7-letniej córki

Witam serdecznie , mam bardzo powazny problem z 7 letnia corka,mianowicie podejzewam nadpobudliwosc emocjonalna! Corka nie potrafi na niczym sie skupic,czesto krzyczy,wybucha placzem a teraz doszlo uzywanie wolgarnych slow,w szkole jest dzieckiem bardzo spokojnym,grzecznym ulozonym wszystko zaczyna sie w momencje powrotu do domu dodam ze mieszkamy narazie u moich tesciow a z tata corki sie rozeszlam powodem bylo sporzywanie alkocholu i awantury domowe podejzewam to za glowna przyczyne zachowania

Szanowna Pani, słusznie upatruje Pani przyczyn takiego zachowania córki w waszych relacjach domowych. Dziecko jest bardzo czułym wskaźnikiem konfliktów w rodzinie. Jeśli tylko coś nie jest tak, zaczyna chorować lub sprawia problemy. Takim zachowaniem próbuje wymusić na Państwu wspólne działanie. Córka podświadomie wie, że jeśli będzie niegrzeczna, to zwróci waszą uwagę, a przez co być może zbliżycie się do siebie (jako rodzice). Każde dziecko pragnie, aby rodzice byli szczęśliwi, najlepiej, żeby byli razem. Myślę, że nie chodzi tutaj o żadne ADHD. Doszukiwanie się w dziecku zaburzeń funkcjonowania służy jedynie odwróceniu uwagi od źródła problemu. Zachęcam Panią do zapoznania się modelem psychoterapii Metasystemowej oraz do skorzystania z konsultacji psychoterapeutycznej. Więcej informacji o podejściu oraz adresy gabinetów znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej