Podejrzenie zakażenia gronkowcem

Witam w grudniu miałam zabieg usunięcia macicy, od tamtej pory mam non stop wrzody, nawet najdrobniejsze rany długo i problematycznie się goją . Jestem przekonana,że mam gronkowca po zabiegu. Ostatnio na ranę( nie nadawała się do szycia , która się długo i dostałam clindamycenę i nie pomogło, rana po ponad miesiącu nadal się nie goi. Jakie wykonac badania aby się upewnić i czym to ewentualnie leczyć. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam BS

Witam. Pani podejrzenia są bardzo prawdopodobne. Zaproponowałbym wykonanie badań usg brzucha, a następnie - po odstawieniu antybiotyków - pobranie posiewów z krwi oraz rany. Jeśli będą ujemne to PRP (Platelet-Rich Plasma)w celu zwiększenia odporności

Myślę , że lekarz prowadzący wie , że trzeba pobrać wymaz z rany w celu wykonania posiewu i antybiogramu , aby dowiedzieć się na jaki antybiotyk obecna bakteria jest wrażliwa! A może przyczyną złego gojenia się rany jest choroba zasadnicza , tzn. ta , z której powodu była usunięta macica??? NIE NAPISAŁA PANI CO TO BYŁA ZA CHOROBA!!! Proszę omówić szczegółowo te sprawy z lekarzem prowadzącym , zż