Podpuchnięte sińce pod oczami u krótkowidza

Witam mam takie pytanie, nie mam problemów z tarczycą, ani z innymi ważnymi elementami ciała, ale dręczą mnie moje oczy (jestem krótkowidzem) mam takie sińce pod oczyma, popuchnięte powieki jak można to zlikwidować ? i co mogę zrobić, żeby nie przymrużać oczów? ps. nie lubię chodzić w okularach, a na soczewki mnie nie stać... Proszę bardzo o pomoc ;) Wesołych Świąt !:)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, zepewne problemem jest właśnie brak korekty wady wzroku i stad problemy. Niestety problem powinien minąć gdy zacznie Pan nosić okulary badz soczewki. Rownież życzę Wesołych Świat! Pozdrawiam