Podwyższony poziom potasu we krwi u 32-letniej osoby

Witam, Mam 32 lata, ostatnio zrobiłam badani krwi - kompleksowy pakiet. Poziom potasu wyszedł mi nieco podwyższony: 5,4 mmol/l (norma do 5,1 mmol/l), pozostałe wyniki w normie między innymi: morfologia, ob., crp, kwas moczowy, mocznik, kreatynina itd.). Czym ten podwyższony potas może być spowodowany? Czy on samoistnie może się obniżyć? czy powinnam wykonać jeszcze jakieś badania? Dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam!

Prosze nie przejmowac się jednorazowym pomiarem , warto powtorzyc poziom za kilka dni. Taka wartośc nie stanowi wartości alarmowej przy zachowanych , prawidlowych parametrach nerkowych