Pogłębienie fizjologicznej lordozy w dolnym odcinku kręgosłupa lędźwiowego

Witam, Czy mogł by mi ktos wyjasnic o co chodzi to sa moje wyniki : Pogłebienie fizjologicznej lordozy w dolnym odcinku kregoslupa ledzwiowego. Na poziomie l4/l5 centralne uwypuklenie materialu tarczy do 3 mm z cechami przerwania pierscienia włóknistego, obustronnie nieco splycajace zachylki boczne , bez cech ucisku korzeni nerwowych. Na poziomie l5/s1 szerokopodstawna centralna protruzja materialu tarczy do 6 mm, bez ucisku korzeni nerwowych.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, sa to cechy niezaawansowanego stadium przepukliny krążka miedzykregowego. Zalecam wizyte u lekarza zlecajacego badanie w celu ustalenia zalecen. Pozdrawiam