Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Postępowanie po operacji wędzidełka

Witam ! Chciałbym zapytać na czym polega operacja związana z usunięciem więzidełka ( przy zołędziu ) ? czy uzywane są wtedy szfy ? jakie negatywne skutki może mieć operacja ? Ile czasu po operacji powinno się uważać na miejsace operacji , czymś nawilzać ?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Sam zabieg polega na podcięciu lub wycięciu wędzidełka czyli fałdu skórnego łączącego napletek z trzonem prącia. Zakładane są szwy, które podczas wizyty kontrolnej lekarz usuwa. Zaleca się normalną higienę w tym przemywanie prącia mydłem antybakteryjnym. Po zabiegu ważne jest by ćwiczyć zsuwanie napletka z żołędzia. Zwykle wizyta kontrolna wyznaczana jest w terminie od 10 do 14 dni od zabiegu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy