Poszerzono sploty żylne przymacicza w TK

Witam! Wyniki z badania tomografii komputerowej wykazuje że porzeszono sploty zylne lewego przymaciczy-co to znaczy? czy to groźne? proszę o odp.

Magdalena Mroczek

Poszerzenie splotów powstaje na tle przekrwienia narzadów miednicy mniejszej . Może to powodować bóle przy stosunku, bolesne miesiączki czy uczucia pobolewania w dole brzucha w czasie ciąży.