Poziom progesteronu w 6-tygodniu ciąży

Jestem w 6 tygodniu ciąży (6t0d). Beta przyrastać prawidłowo jednak martwi mnie poziom progesteronu. Pierwszy wynik - 22. Po dwóch dniach 14.7. Biorę duphaston 2x1 tabl ale po kilku dniach zrobiłam ponownie progesteron - 13.90. Zastanawiam się czy mam się martwić, pilnie udać do lekarza po większą dawkę? Dodam że nie mam żadnych plamień a od poczatku ciazy od czasu do czasu czuję ćmiący ból w podbrzuszu/jajnikach.

Aleksander Ropielewski

Należy kontynuować terapię oraz monitorować przebieg ciąży. Nie jest to sytuacja optymalna, jednak nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla ciąży. Wiązać się może natomiast z powikłaniami w jej dalszym przebiegu.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.