Pozycja wykonywania kontrastu barytowego

Czy podczas badania pasazu jelita cienkiego (kontrast barytowy) ma znaczenie w jakiej pozycji jest robione, na stojaco czy lezaco? Dodam, ze dolegliwości okresowej niedroznosci jelita sa tylko na stojaco a ustepuja w pozycji lezacej i nasilaja sie po parciu na stolec.

Badanie jest wykonywane wg standardów i tylko ew. specjalne zastrzeżenia kierującego na badanie może mieć wplyw na zmiane trybu badania!!! zż

Sposób wykonania badania określa lekarz kierujący na skierowaniu. Jeżeli droga w jelicie jest zablokowana pokaże się to w każdej pozycji.