Praca przy komputerze po operacji zaćmy

Jestem tydzień po operacji zaćmy w jednym oku. Z uwagi na krótkowzroczność mam wszczepioną soczewkę do bliży. Doskonale przez nią czytam i obsługuję komputer. Do dali używam starych okularów minusowych. Też z dobrym skutkiem. Odnoszę wrażenie, że oko ładnie sie goi. Pytanie: z racji innej choroby całe moje życie polega na czytaniu, pisaniu i obsłudze komputera. Więc uważam tylko na to by się nie pochylać, nie dźwigać, ale czytam, piszę i obsługuję komputer odkąd tylko jednodniowe zmętnienie w operowanym oku minęło. Czy mogę sobie tym zaszkodzić? A jeżeli tak to dlaczego i jakie mogą być tego skutki?

Nie ma przeciwwskazań, aby Pani swobodnie korzystała ze sprawnego już oka po operacji i czytała, pisała czy pracowała na komputerze. Oczywiście nie należy przemęczać jeszcze tego oka i korzystać z jego obecnej sprawności z rozsądkiem i umiarem aż całkowicie się wygoi się. Za około 2-3 tygodnie oko powinno całkowicie się już wygoić.