Problem w związku

Witam! Mam 20 lat, mój chłopak ma 30 lat, nie przeszkadza nam duża różnica wieku. Jesteśmy za sobą już z rok. Jednak coś się zaczęło psuć w ostatnim czasie. Zaczął wyłączać telefon na cały wieczór i na noc, a jak włącza, to nie odpisuje. Udało mi się z nim skontaktować na gg i powiedział, że ma doła i jest załamany, i przeprasza mnie za to, że się nie odzywał. Ja jeszcze mogę to zrozumieć, każdy ma złe dni, lecz to już tak z cały tydzień trwa. Jestem niespokojna, nie wiem, co mam myśleć i robić? Czuję, jakby oddalał się ode mnie i boję się, że go stracę.

20 LAT ponad rok temu

Witaj!

Zachowanie Twojego chłopaka rzeczywiście może niepokoić. Sugerowałabym, abyś się z nim spotkała i nakłoniła go na wizytę u psychiatry lub psychoterapeuty. Jeśli jego stan zwiastuje początek choroby, dobrze byłoby, aby podjął leczenie natychmiast, gdyż z każdym tygodniem może być mu trudniej funkcjonować. Możesz zaproponować, że wybierzesz się razem z nim do Poradni Zdrowia Psychicznego. Taka wizyta nic nie kosztuje, a może naprawdę wiele pomóc.

Pozdrawiam.