Problem z cerą u 26-latki

Mam problem z cerą, mam cerę tłustą z licznymi zaskórnikami i rozszerzonymi porami - praktycznie na całej twarzy - czoło, nos, policzki i broda. Na plecach i ramionach mam syfki/pryszcze, ale nie jest ich dużo natomiast na twarzy wyskoczy mi coś raz na jakiś czas. Moja cera ma ziemisty kolor, wygląda na zmęczoną i jest gruba oprócz tego jest wiotka (tak jakbym miała za dużo skóry na twarzy) - opadająca zachowuje się jakby nie była napięta. Policzki mam lekko zaczerwienione a skóra na nich jest lekko opuchnięta (w okolicy bruzdy nosowo-wargowej). Moja cera wygląda jakbym o nią nie dbała, mimo że robię to codziennie a mój problem się nie zmniejsza dodam, że choruje na PCOS, który leczę spironolem 25. Czy powinnam się zgłosić z tym problemem do dermatologa? Co mogę zrobić aby poprawić jej stan?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.