Problem z mówieniem u 1,5rocznego dziecka

Mój synek ma 1,5 roku. do tej pory niestety nie mówi. Rozumie co do niego mówimy, uśmiecha się, mówi po swojemu ale nie potrafi powiedzieć mama, tata, baba. Czasami pojawiają się te słowa ale wypowiadane nieświadomie, bez znaczenia. Nie boi się obcych, lubi gdy sie go nosi, przytula. W nocy musi czuć moją obecność dopiero wtedy śpi spokojnie a tak to się wybudza.Poza tym niepokoi mnie jego jedzenie, trzeba go zabawiać inaczej nie zje nic poza mlekiem. I muszę go karmić ja od nikogo innego nie je

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Witam. 18 miesięczne dziecko powinno wypowiadać świadomie około 50 słów. Niepokojące są problemy dziecka z jedzeniem - w tym wieku dieta dziecka jest już różnorodna, a samo dzieciątko powinno przejawiać pierwsze próby samodzielnego jedzenia. Radziłabym udać się na konsultację z Synkiem do logopedy specjalizującego się w terapii małych dzieci, czyli logopedy wczesnej interwencji.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl