Problem z osiągnięciem erekcji i wzwodem oraz wyniki badań hormonalnych

Dzień dobry, od dłuższego czasu mam problem z osiągnięciem erekcji i wzwodem (1-2 lata). Zrobiłem badania, oto wyniki: Estradiol, 29,25 / norma 7,63-42,60. Progesteron, 1,12 / norma 0,20-1,40. Prolaktyna, 209,60 / norma 86 - 324. DHEA-SO4, 641,4 / norma 211 - 492. Testosteron, 570 / norma 250-836. Kortyzol, 14,02 / norma 8-18. FSH, 0,88 / norma 1,5-12,4. LH, 2,82 / norma 1,7 - 8,6. Jak widać mam duży niedobór FSH, nadmiar DHEA-SO4. Co oznaczają te wyniki? Proszę o pomoc, mam 22 lata

Badania laboratoryjne są badaniami dodatkowymi, choć istotnymi. Zaczyna się od wywiadu lekarskiego. Najlepiej jak lekarz seksuolog kieruje diagnostyką i leczeniem.
W praktyce u młodych ludzi są zazwyczaj inne przyczyny problemów seksualnych, a nie hormonalne. Wyjątkiem są jednak panowie używający sterydów na siłowniach...
W Warszawie jest dobra dostępność do lekarza seksuologa. Współpracujemy z dr K.Bojarem, który przyjmuje w lecznicy Prosen, a także w Lublinie.
Dodam, że jednorazowe pomiary aktywności hormonalnej nie są wystarczająco miarodajne, a interpretować je należy w kontekście całokształtu obrazu klinicznego.
Seksualność to są to zbyt ważne rzeczy, żeby próbować rozwiązywać je za pomocą Sieci. Zachęcam do wizyty u lekarza seksuologa. Pozdrawiam Świątecznie. JW