Problem z przyswajaniem pokarmu matki przez trzymiesięczne dziecka

Moja córeczka trzymiesięczna ma problem z przyswajaniem pokarmu matki, przez co za mało przybiera (tylko 600g na miesiąc). Zrobiłam badanie kału, które wykazało ciała redukujące na poziomie 2%, pH=5 oraz tłuszcze obojętne nieliczne. Córeczka oddaje 5-6 stolców na dobę - kał jest koloru żółto-brązowo-zielonego, rzadki i ze śluzem. Co robić? Chciałabym utrzymać karmienie piersią.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do pediatry. Bez badania lekarskiego nie można nic więcej powiedzieć. lekarz aby mógł coś powiedzieć musi zbadać pacjenta.