Problemy z 18-letnią córką a nocne powroty do domu

Witam serdecznie.Mam problem z 18-to letnia corka.a mianowicie w skrocie; corka wychodzi z domu nie wracajac na noc po mimo .ze jej na to nie pozwalam,informuje mnie ,ze nocuje u kolezanki,chce podkreslic,ze nie zabranialam jej tego dopuki bylo wszystko dobrze w szkole i na praktykach,twierdzi,ze: jest pelnoletnia i wie co robi,nie mam orawa jej tego zabronic:jest arogancka itd.Bardzo prosze o rade.,Powiedzialam jej,ze jak nie wroci na noc to moze nie wracac wcale,nie wroci

Witam. Jeśli wypowiada Pani słowa, ze może nie wracać to trzeba wiedzieć, że wazna jest konsekwencja w wypowiadanych czynach, inaczej sama pani sobie szkodzi. Na pewno córka musi widzieć pani stanowczość i determinacje. A z drugiej strony może warto posłuchać córki, z nią porozmawiac i zamiast zakazów miec do siebie zaufanie. Tak może wiecej Pani zyska.
Magdalena Brabec