Problemy z gardłem i uczucie przeszkody podczas przełykania

Proszę o poradę. Mam 20 lat. Od około roku mam problemy z gardłem, dziwne uczucie przeszkadzania podczas przełykania, czasem nawet mam z tego powodu odruchy wymiotne. Myślałam, że po jakimś czasie objawy te ustąpią ale jest coraz gorzej. Czy jest to coś poważnego i jaka jest przyczyna?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele, niestety bez bezpośredniego badania nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć. Proszę udać się do gastroenterologa.