Problemy ze snem u 23-latki

Od jakiegoś czasu mam problemy ze snem. Nie śpię całą noc, a na drugi dzień jestem dziwnie pobudzona i podenerwowana. Podczas prób zaśnięcia - niestety nieskutecznych, towarzyszy mi kołatanie serca, czuję lęk i stres. Probowalam uregulowac sen za pomoca melatoniny lek-am jednak nawet wzięcie 4 tabletek nie przynosi żadnego skutku. Przepisana przez lekarza hydroksyzyna też nie pomaga, muszę wziąć 2, 3 tabletki naraz, a sen i tak przychdzi dopiero po paru godzinach przewracania sie z boku na bok.

To, co Pani opisuje, to objawy bardzo silnego pobudzenia. Hydroksyzyna zazwyczaj pomaga w takich sytuacjach. Jeśli w Pani przypadku jest nieskuteczna, to proponuję wizytę u lekarza psychiatry aby dobrać odpowiedni dla Pani lek. Warto byłoby także skorzystać z pomocy psychoterapeuty aby poznać sposoby radzenia sobie z tak silnym napięciem (np. techniki relaksacyjne) oraz zidentyfikować i usunąć jego przyczyny.

Pozdrawiam!