Co stosować na problemy ze snem przy pracy zmianowej?

Dzien dobry jak poradzić sobie z problemami ze snem tzn z późnym zasypianiem. Dodam ze pracuje w systemie zmianowym. Ziołowe preparaty praktycznie mi nie pomagają. Co pewien czas stoję Nasen ale to nie jest zbyt dobre rozważnie. Czy odrazu udać sie do psychiatry i czy ten specjalista moze pomóc?

Witam serdecznie, nie sądzę aby psychiatra Pani pomógł - dostanie Pani co najwyżej środki nasenne.
Problemy związane z kłopotami z zasypianiem, bądź przesypianiem całej nocy są bardzo często wywołane pracą zmianową, która jest dużym stresem dla organizmu i nie wszyscy sobie z tym radzą.
Moim pacjentom w takich przypadkach zalecam terapeutyczne nagrania nasenne,
które nie tylko wprowadzaję łagodnie w sen i poprawiają jego rytm, ale także redukują
stres. Cennik znajdzie Pani na moim profilu.
Gdyby jednak Pani chciała udać się do specjalisty to radziłbym psychoterapeutę.
Pozdrawiam

Witam,

w przypadku zaburzeń snu związanych z nieregularnym rytmem dobowym w pierwszej kolejności zastosowałbym melatoninę godzinę przed snem (dostępna bez recepty, tabletki 1,3 lub 5 mg, dawka jednorazowa od 1 do 6 mg). Jeśli to postępowanie nie przyniosłoby rezultatu zalecałbym wizytę u psychiatry.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl