Profilaktyka przed wszawicą

U mojej córki w grupie w przedszkolu panuje wszawica od dwóch tygodni, narazie córka nie chodzi do przedszkola bo boję się że się zarazi. Jak długo powinna zostać w domu? Czy jak pójdzie teraz do przedszkola to co mogę zrobić by wszy nie złapała???

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Profilaktyka jest bardzo trudna. Pomocne są krótko obcięte włosy. Dodatkowo w aptekach dostępne są preparaty zapobiegające rozwojowi choroby.