Promieniujący ból w okresie ciąży

Jestem w 10 tygodniu ciąży, mniej więcej co drugi dzień męczą mnie poranne mdłości. Dzisiaj, zanim cokolwiek zjadłam(wypiłam łyk herbaty) pojawił się u mnie odruch wymiotny nie do zatrzymania, nic nie zwymiotowałam tylko jakby kaszlałam i plułam. Miałam wrażenie że trzęsie mi się żołądek.Potem poczułam kolkowy ból z lewej strony brzucha, jakby pod żebrami, promieniujący do mostka.Wzięłam buscopan i piłam ziołową herbatkę i po godzinie przeszło. Co to mogło być i czy skontaktować się z lekarzem?

Witam serdecznie. Takie dolegliwości mogą mieć związek z odruchem wymiotnym i skurczem żołądka. Przedłużające się niepowściągliwe wymioty rzadko wpływają na dobrostan płodu, natomiast są bardzo uciążliwe dla ciężarnych. Warto skonsultować swój stan z lekarzem, gdyż można stosować leczenie w tym przypadku.