Prostata czy coś innego? Niepokojące objawy

Witam Państwa. Mam 28 lat. Swego czasu zgłosiłem się do urologa z dolegliwościami w cewce moczowej, dokładniej w jej górnym odcinku. Lekarz stwierdził, że rozpulchniona prostata uciska cewkę i z tego biorą się objawy. Przepisał cipronex, po dłuższej przerwie milurid, także cipronex. Objawy zaczęły powoli ustępować. Lekarz mnie zbadał, stwierdził, że prostata jest w jak najlepszym porządku. Profilaktycznie polecił brać nadal fitoprost. Przez pewien czas było dobrze, ale teraz objawy wróciły ze zdwojoną siłą. Odczuwam dyskomfort (ale nie ból, raczej irytujące pieczenie) w okolicy krocza i jąder, czasem też w górnym odcinku cewki, do tego zaobserwowałem krew w nasieniu, a po wytrysku parę razy pojawiło się nieprzyjemne kłucie u nasady członka. Czy to mogą być objawy schorzenia prostaty, skoro lekarz wykluczył to w badaniu? Czy to możliwe, by doświadczony urolog tak się pomylił? Może to objawy jakiegoś innego schorzenia: zapalenia najądrzy, albo czegoś podobnego? Domyślam się, że ponownie powinienem odwiedzić urologa, ale może mają Państwo jakieś sugestie. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Czy był Pan u urologa po ponownym wystąpieniu objawów? Może nieskuteczność poprzedniej terapii zwróciłaby uwagę lekarza na jakieś inne schorzenie. Proszę nie mieć za złe swojemu lekarzowi ewentualną pomyłkę, wszystkie choroby układu moczowego przebiegają z podobnymi objawami i dlatego czasami ostateczną diagnozę stawia się na podstawie skutecznej/nieskutecznej terapii. Proszę pamiętać, że zawsze może się Pan udać do innego urologa.

Biorąc pod uwagę Pana wiek przerost prostaty lub jej nowotwór wydają się mało prawdopodobne. Za to bardziej prawdopodobne jest, że choruje Pan na zakażenie układu moczowego, ewentualnie zapalenie najądrzy lub prostaty. Czy robił Pan badanie ogólne moczu lub posiew moczu? Być może pomogłoby też badanie USG prostaty i jąder.

Niezależnie od wszystkiego konieczna będzie kolejna wizyta u urologa

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty